marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W złotnictwie jest bardzo dużo linii modeli. Co mają wspólnego? Przede wszystkim kruszce, jakie wykorzystują do tworzenia jubilerskich kolekcji, a także jakimi kamieniami je wykańczają. Dziś skierujemy naszą uwagę zdobienia. Dokonamy ich podziału i delikatnie zdefiniujemy.

Syntetyczne kamienie – są najczęściej wytwarzane minii ołowiowej, a prościej ze specjalistycznego szkła. Designerzy nierzadko wykorzystują je w platerowanych modelach srebrnej biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim cechuje się wysokim współczynnikiem załamania wiązki światła. Pozostaje także zdecydowanie gęstsze od szkła powszechnego. Wiodącym wytwórcą tego surowca jest austriacka marka Swarovski Elements.

Cyrkonie |to} następny często używany dodatek. Kamień ten tworzy się w pełni sztucznie. Cyrkonia jest niebywale gęsta, co więcej możemy ją dowolnie farbować. W branży złotniczej ta imitacja diamentu znany jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną zaletą pozostaje niewysoka wartość.

Szlachetne Kamienie – najdroższe spośród dodatków wykańczających wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich w przyrodzie zdecydowanie dużo. Choć teraz zawęzimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa odmiana minerału – berylu. Dla mniej obeznanych, tak to ten ciemnozielony. Cieszy się uznaniem złotników oraz pasjonatów. Jest niezwykle twardy, ale również łupliwy.

Rubiny są prawie najcenniejszym z rodzai kamieni, ale także przynależą do rodziny korundów. Słynnąe swojej twardości, najczęściej widywane rubiny pozostają ciemnoczerwone w takich kamieniach czasami można zauważyć rozszczepienie koloru.

Szafiry – niezmiennie są bardzo popularne w złotnictwie. Symilarnie do szafirów przynależą do rodziny korundów. Z reguły są ciemnoniebieskie. Duża liczba fabrykantów tworzy go sztucznie.

Diamenty – tutaj możemy opowiadać dość krótko. Pozostają najtwardsze z pośród ziemskich materiałów i także najcenniejsze.

Omówiliśmy główne dodatki stosowane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Jednak, że odróżniamy ich na ziemi zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty